24 серпня 2020 р.

Україна. Українці.
Вони такі незвичайні, геніальні, талановиті.
А чи знаєте ви, що книги не тільки друкують, але й вишивають?
Майстриня Олена Медведєва з Рівного вишиває книги, а її витвір мистецтва – десятикілограмове Євангеліє - внесли до Книги рекордів України! 
Олена також вишила вручну тексти “Кобзаря”, “Лісової пісні" та інших книг українських класиків.
Майже рiк працювали над створенням креативної книги, за основу якої взяли перше видання «Кобзаря» 1840 року, її головний редактор Олена Медведєва та художній редактор Анна Тимошок.
За допомогою техніки стебнівки на матеріалі, який в народі називають «диким льоном», майстринi відтворили тексти восьми (без скорочень!) поетичних творів: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч». Варто зауважити, що твори вишиті мовою оригіналу. Збережено абсолютно всі авторські знаки.

             

«Кобзаря» редактори доповнили вiдповiдними ілюстраціями, якi вишитi хрестиком. Так, відтворено шість малярських творів Тараса Шевченка, які належать до періоду його ранньої творчості. 
Майстринi говорять, що найважче було працювати саме над ілюстраціями, адже перевести картини у схеми для вишивки, підібрати кольори, які б сповна відображали Шевченкову гаму, не так уже й просто. 
Редакторки погоджуються, що найцікавіше, але разом з тим найскладніше, було створити портрет молодого Тараса, його «Катерину» і маловідому роботу «Визволення Петра Апостола з темниці», що символізує визволення Шевченка з кріпацтва.

Новий шедевр від Олени Медведєвої: вишита книга Ліни Костенко
72 поетичні твори вміщені на 34 сторінках унікальної збірки «Я поцілую мальву у щоку», над якою під керівництвом знаної рівненської мисткині працювали відомі у краї жінки. Результат роботи — ​п’ятикілограмовий фоліант висотою 60 і шириною 42 сантиметри!

Немає коментарів:

Дописати коментар