ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ ЯК ГЕРОЙ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ
Іван Котляревський... Ім'я це викликає у кожного низку асоціацій: і безсмертний парубок Еней, і невмируща Наталка-Полтавка - героїня однойменної п'єси, п'єси, що стала праматір'ю нового українського театру, і рядки "Будеш, батьку, панувати..." Т. Г. Шевченка, який перший передбачив світову славу І. Котляревського, оцінив значення творчості поета для розвитку української літератури.
Безумовно, така яскрава особистість хвилювала серця майстрів художнього слова. Свої поезії І. Котляревському присвятили М. Рильський ("Іванів гай"), В. Сосюра ("І. Котляревський"), С. Олійник ("Поважна причина"), П. Усенко ("Іванів гай"), М. Нагнибіда ("Вітання"), В. Коломієць ("Слово на вінок І. Котляревському"), Я. Шутько ("Слава Енеїди") та ін.
Життя І. Котляревського послугувало сюжетом для роману відомого українського письменника Бориса Левіна "Веселий мудрець". Життєвий шлях великого полтавця-життєлюба автор подав у вигляді семи книг-повістей, що висвітлюють певні періоди біографії письменника, кожна з яких має завершений сюжет.
Пропонуємо вашій увазі ще один твір - повість І. Пільгука "Грозовий ранок". В ній схвильовано ведеться оповідь про те, як народжувався поет, якого ще на семінарській лаві прозвали римачем; як визрів у нього намір написати "Енеїду"; як були сприйняті її перші розділи.
Візьміть до рук згадані книги, і перед вами відкриється широка картина життя першого класика нової української літератури, талановитого художника - майстра меткого, дотепного українського народного слова.
Немає коментарів:
Дописати коментар