29 червня 2020 р.

29 червня 2020р. виповнюється 120 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. 
Його ім'я не тільки назавжди увійшло до золотого фонду світової літератури, а й стало синонімом романтики. Дивовижний письменник, військовий льотчик і глибокий філософ - він був загадкою за життя і залишився таким навіть у своїй смерті.
    Пропонуємо вам цікаві факти з життя письменника.
При народженні  він отримав кілька імен – Антуан – Марі – Сент –Батист – Роже, але у подальшому житті обходився тільки першим з них.
 Вже з 6-річного віку Антуан складає вірші та казки.  В архіві коледжу,  де навчався Антуан, зберігся  його перший серйозний твір у прозі - шкільна робота на досить забавну тему: пригоди циліндра.  Антуан  дуже рано відчув, що авіація - це його справжнє покликання. У 1926 р. він став пілотом компанії «Аеропосталь», доставляв пошту на північне узбережжя Африки. Тут він пише свій перший твір - «Південний поштовий».
У 1930 р. письменник отримав премію Феміна за роман «Нічний політ». У 1939 р. був удостоєний двох нагород: Гран-Прі Французької Академії за книгу «Планета людей» та Національну книжкову премію США за твір «Вітер, пісок і зірки». У тому ж році він був нагороджений Військовим Хрестом Французької Республіки.
Найвідоміша книга письменника - «Маленький принц» - була написана у 1942 р. в Нью-Йорку незадовго до його смерті. До цього він не писав дитячих книг. Вона перекладена на 250 мов і діалектів, у тому числі на мову Брайля для сліпих. 
 Невід'ємною частиною казки є акварельні ілюстрації, що зробив сам Екзюпері. Без них казку не публікують, оскільки вони надзвичайно важливі для розповіді.

До вашої уваги - наш буктрейлер по цій книзі.

           

Немає коментарів:

Дописати коментар