Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. «Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..»
Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.
Це належить знати. Почитайте.
Війна — це тяжка праця, і роблять її прості солдати. Це вони йдуть в атаку під ураганним вогнем, це вони, місяцями сидячи в окопах, стримують ворога, це вони гинуть під кулями та бомбами.
Гуцало Є. Діти війни; Озброєні діти // http://chtyvo.org.ua/authors/Hutsalo/Proletily_koni_zb/
У збірнику повістей і оповідань вміщені кращі твори письменника, за які він отримав Національну премію України ім. Тараса Шевченка.
Це оповіді про життя дітей у роки Великої Вітчизняної війни, про повсякденні справи повоєнних підлітків, про їхні мрії, прагнення і сподівання.
Збанацький Ю. Таємниця Соколиного бору
Хвилююча повість про складний внутрішній світ хлопчаків Тимка, Василька, Мишка і Слави, які ростуть і мужніють в умовах жорстокої битви з ворогом. Це розповідь про хлопчаків, які знайшли своє місце в боротьбі з фашизмом.
Довженко О. Ніч перед боєм//https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=869
Темою твору є зображення одного з епізодів Другої Світової війни. А основною думкою твору — уславлення героїчного подвигу народу.
Немає коментарів:
Дописати коментар