28 липня 2021 р.

 Беатрис Поттер. 

155 років від дня народження

Беатріс багатьом з нас добре знайома.  Ви як мінімум зустрічали її картинки на коробках зі смачним печивом в магазинах. Її казкові кролики та інші персонажі настільки виявилися симпатичні її сучасникам, що розбіглися по всьому світу у вигляді сувенірів, іграшок, упаковок, листівок і т. д. Навіть зараз, через десятки років після її смерті, ми знаємо її кроликів Пітера і Бенджаміна.

А ось які цікаві факти ви, швидше за все, ніколи не знали.
Беатріс не тільки сама малювала ілюстрації, але і писала ці казки. Рідкісний випадок, коли добре виходить і те, і інше.
Вона була вченим. Любила вивчати тварин і комах, писала наукові статті. А перші її казки були не про кроликів, а про гриби.

Коли Поттер була ще маленькою, у неї в дитячій жили жаби, миші, їжачок, тритон Ісаак Ньютон і навіть летюча миша. Беатріс спостерігала за ними і малювала.
Вона до 30 років вела особистий щоденник, ретельно його шифруючи. Секретний код до її записів вдалося підібрати тільки через 20 років після її смерті.

Коли художниці виповнилося 33 роки, її кролик був запатентований і почався випуск іграшок і шпалер за мотивами «Про кролика Пітера». За кілька перших місяців було продано більше 30 000 екземплярів її продукції.

Прототипом Кролика Пітера послужила реальна тваринка - домашній кролик на ім'я Пітер Пайпер, куплений для маленької Беатрис «за непомірну суму в 4 шилінги і 6 пенсів». Кролик був навчений «стрибати через обруч, дзвонити в дзвоник і бити в бубен». І хоча вихованець приніс Беатріс славу і фінансове благополуччя, сама вона дивувалася від успіху свого творіння: «Мабуть, публіка обожнює кроликів! Яка жахлива кількість Пітерів!».
А зараз картинки:
А ще такі книжки
Немає коментарів:

Дописати коментар