26 квітня 2018 р.

Цікаві факти про рудоволосого непосиду Петрика П’яточкина.
«Неможливо не гасати, не плигати, не скакати…» — хто почув бешкетну пісеньку Петрика П’яточкина, ще довго її наспівує. Ще б пак: слова й мелодія у ній такі ж веселі й енергійні, як і сам виконавець. Приготуйся: зараз будемо відкривати цікаві факти про найвідомішого мультяшного фантазера й зірвиголову!
«Винахідник» П’яточкина — кібернетик?
Мультфільм «Як Петрик П’яточкин слоників рахував» вважається культовою стрічкою і є однією з найвідоміших робіт української анімації. Його відзняли у 1984 році на студії «Київнаукфільм». А сценарій для нього написала та й, власне, вигадала самого персонажа — дитяча письменниця Наталя Гузєєва.
Народилася «мама» Петрика П’яточкина в Києві. У рідному місті вона вступила до університету на спеціальність «Структурна лінгвістика» при факультеті кібернетики.
Після закінчення вишу Наталя Гузєєва залишилася працювати в університеті за фахом. А весь вільний час присвячувала письменництву — створювала дитячі казочки. Й одного разу принесла свої літературні твори у державну анімаційну студію «Укранімафільм». Тут на Наталю Гузєєву чекав успіх: режисеру дуже сподобалася одна з історій, і він погодився її екранізувати, щойно авторка напише сценарій.
Картинки по запросу капитошкаТак розпочалася творча діяльність Наталі Гузєєвої як сценариста дитячих анімацій. А її дебютом став мультфільм «Капітошка». Так-так, історію про Вовченя, що хотіло стати злим, й веселу крапельку літнього дощу, що цього не допустила, вигадала теж вона!
А вже за чотири роки була відзнята наступна анімаційна стрічка за її сценарієм — про Петрика П’яточкина.
Ці найперші дві роботи стали знаковими для творчості Наталі Гузєєвої та принесли їй визнання й популярність.
Картинки по запросу «Петрик П’яточкин Ñ– Дід Мороз», «Петрик П’яточкин Ñ– весела метушня», «Двадцять три образи Петрика П’яточкина», «Петрик П’яточкин Ñ– Місячна Фея»…Але на цьому історія про П’яточкина не закінчилася. Популярність мультфільму за сценарієм Наталі Гузєєвої була шаленою, тому упродовж наступних років дитяча письменниця видала ще не одну книгу про цього героя: «Петрик П’яточкин і Дід Мороз», «Петрик П’яточкин і весела метушня», «Двадцять три образи Петрика П’яточкина», «Петрик П’яточкин і Місячна Фея»…
А от «найсвіжіший» твір Наталі Гузєєвої з головним героєм Петриком — це  «Любов та 17 страждань Петрика П’яточкина», який вийшов у 2017 році в харківсько-київському видавництві «Час майстрів».
Отож, пропонуємо усім: і дорослим, і малим получити неймовірне задоволення, прочитавши ці книжки і переглянувши (в котрий раз!) цей чудовий мультфільм.

Немає коментарів:

Дописати коментар