16 листопада 2016 р.

Як література вривається в життя: незвичайні місця для читання.
Про найнезвичніші місця, де на вас чатує література, а також про цікаві літературні ініціативи у різних куточках світу — сьогоднішня розповідь.
Книжкові лавочки, Стамбул, Туреччина.
Поніжитись під ласкавим турецьким сонечком, розслабитись, присівши на дизайнерську лавочку в Стамбулі? Де там! Твори найвідоміших турецьких письменників не дадуть вам забути про літери. Книжкові лавочки розкидані по всьому Стамбулу: в парках, бульварах та скверах.
Зроблені вони у формі книжок 18 популярних авторів. Кожна «книга» відкрита на найцікавішій сторінці. 
В Лондоні теж люблять сидіти на «книгах»!
Подібні Стамбульським книжкові лавочки виготовили і в Лондоні, однак англійські — набагато яскравіші. Те, що треба для маленьких туристів, які обожнюють читати! 
«Katie in London» — улюблена книжка всіх дітей Великобританії. Вона розповідає про маленьких дівчинку та хлопчика, які оживили лева з Трафальгарської площі, а той влаштував їм екскурсію Лондоном.
Світовий бестселер «Щоденник Бріджит Джонс» теж знайшов втілення у декоративній лавочці.
А ось і славнозвісний «Пітер Пен»! Хлопчик не хоче дорослішати. Він дружить з феями та вміє літати.
Літературні автомати у Франції.
Чим зайнятися на вокзалі в очікуванні рейсу: купити сандвіч чи попити кави? А як щодо того, аби збагатити себе ще одним літературним твором? На вокзалах французького Гренобля встановили спеціальні літературні автомати. На папірці, схожому на чек, автомат видає твори сучасних французьких авторів.
Найцікавіше те, що покупець не знає, яке оповідання йому попадеться. Вибрати можна лише розмір твору: на одну, три або п’ять хвилин. Автомат вміщує 600 творінь, тож не варто хвилюватися, що текст повториться. 
Французьке містечко Рубе славиться незвичайною літературною цікавинкою — пам’ятником-сходинками Артюру Рембо. Аби прочитати вірш поета «П’яний корабель», вам доведеться спуститися та піднятися сходами, що розходяться в різні боки, — ось тоді ви по-справжньому відчуєте навмисне розхитаний ритм поезії!

Найоригінальніший книжковий магазин, Іксель, Бельгія.
Не зважаючи на те, що книжковий магазин Ptyx відкрили зовсім недавно, він швидко прославився завдяки оригінальному фасаду. Світлини магазину миттєво розлетілися інтернетом. А все завдяки тому, що на його фасаді намальовані портрети відомих письменників з короткими біографіями.

Немає коментарів:

Дописати коментар