І знов цікаве про читання...
Вчені підрахували ефект від традиційного сімейного ритуалу.
Приблизно четверта частина батьків ніколи не читає своїм маленьким дітям книги на сон грядущий! Ще чверть мам і тат роблять це всього один - два рази на тиждень. Ці дані американського національного дослідження настільки вразили Джесіку Логан, фахівця з когнітивному розвитку дітей, доцента Університету штату Огайо, що вона вирішила з'ясувати, як це впливає на здібності малюків.
В результаті вийшла наступна статистика:
- діти нечитаючих батьків до 5 років чули всього 4662 слова;
- малюки, яким читали 1 - 2 рази на тиждень, мали в багажі 63 570 слів.
- якщо батьки читали діткам 3 - 5 книг на тиждень, то в вуха дитини перепадало і вилітало 169 520 слів.
Спілкування з дитиною не здатне компенсувати недолік читання, - переконана Джессіка Логан. Слова з книжок більш різноманітні, ніж побутова лексика. Наприклад, з розповіді про пригоди пінгвінів в Антарктиді дитина може почути і про Антарктиду, і про пінгвіна, і про горизонт - слова, які, швидше за все, не почує в звичайному житті.
Крім того, батьки часто обговорюють книги з дітьми та відповідають на питання про прочитане. І такі бесіди дозволяють значно розширити активний словниковий запас малюків. Ці діти більш успішні в розвитку, вони краще підготовлені до того, щоб освоїти слова в надрукованому вигляді, коли самі вчаться читати. Так виникає фора, яку іншим дітям потім складно відіграти.
Немає коментарів:
Дописати коментар