6 січня 2017 р.

Любі наші читайлики!

Чи відомі вам якісь різдвяні прикмети? Якщо ні, то ця інформація стане вам у нагоді. 
У народі кажуть, якщо різдвяного ранку до оселі першим увійде чоловік або хлопчик, весь наступний рік у домі пануватимуть щастя, мир, спокій та злагода. Якщо ж першою завітає дівчина — чекай пліток та невдач. 
До світлого свята Різдва дбайливі господині печуть пиріг, в якому «ховається» невеличкий сюрприз: монетка, родзинка, горошинка перцю або горішок. За традицією, господар оселі ділить хліб. На того, кому дістанеться шматок із сюрпризом, чекає велике щастя.
Прикмети на Різдво

Напередодні Різдва, у Святвечір, усі хатні справи необхідно закінчити до першої зірки, адже це сигнал, що треба сідати до столу та починати вечерю. Більше того, колись від Різдва і аж до самого Хрещення обачні господині в хаті не мели підлоги. Вже після зимових свят усе сміття зміталося та спалювалося у дворі, символізуючи очищення.
Похожее изображение
Здавна в Україні існує повір’я: щоб прикликати в оселю радість, здоров’я та благополуччя, 7 січня найстарший член родини має пригостити всіх родичів молоком. Частуючи кожного цим чудодійним напоєм, годиться щоразу промовляти: «Господь народився, народ хрестився. Будь ти веселий і здоровий. Амінь».
Прикмети на Різдво

Гарна прикмета на Різдво — увесь день ходити у гості та зустрічати гостей на своєму порозі.
Прикмети на Різдво Христове
На дворі сніжок упав. 
На столі 12 страв.
А в душі святе добро –
Це буває на Різдво.
Хай смачна кутя удасться, 
Хай в сім'ї панує щастя,
Щоб весела коляда 
Мир Вам в хату принесла.
Щоб співали рано півні, 
Щоб велися в хаті гривні,
Щоб ви весело й багато 
Провели Різдвяні свята!

Немає коментарів:

Дописати коментар